მსახიობისა და ახლა უკვე ტელეწამყვანის, როლიკო ოქროპირიძის ვაჟი, გიორგი მამას „პოსტალიონში“ ესტუმრა. მამა-შვილმა საკუთარ ურთიერთობაზე ისაუბრა.
როლიკო:
ჩემი ვაჟი ჟურნალისტია. 18 წლისაა, უკვე სრულწლოვანია.
გიორგი:
დამწყები ვარ, ვწერ მოთხრობებსა და ლექსებს, დრო აჩვენებს ყველაფერს. ჩემი მუზა, ალბათ, სამყაროა. საინტერესო სამყაროში ვცხოვრობთ, ბევრი თავგადასავალი და ცხოვრებისეული გამოცდილებაა.
როცა მაჩვენა თავისი ნაწერები, მართლა მომეწონა. მგონი, ჩემიანების მიმართ ზედმეტად კრიტიკული ვარ, ოჯახის წევრებისა და შვილების მიმართ. ძალიან მომეწონა, სხვათა შორის დავურჩიე, რომ უნდა წეროს მარტო იმიტომაც, რომ გათავისუფლდე სურვილებისგან, ემოციებისგან. გიორგის დედა პოეტია. ლექსებთან და წერასთან დაკავშირებით ოჯახში ასეთი ამბავია, ახლოს არიან… თამაშობს სამოყვარულო დონეზე სპექტაკლებში, მსახიობობა უნდა. მსახიობები ცდილობენ, თავიანთ შვილებს ეს პროფესია აარიდონ. მეც მაგ როლში გამოვდივარ და ვცდილობ, ეს ამბავი ავარიდო. წელს უნდოდა ჩაებარებინა თეატრალურზე, ვერ მოვხვდით, სამწუხაროდ, მოხვდა ჟურნალისტიკის ფაკულტეტზე.
გიორგი, შეყვარებული გყავს?